JAK MUŽE OBYČEJNÁ VODA ZNIČIT VAŠE ZDRAVÍ

image_46


Výtah ze článku MUDr. Františka Zámoly
Člověk se skládá ze dvou třetin z vody, a proto je voda pro něj velice důležitá. Bohužel ale jen to, co pijeme jako pitnou vodu, nás dokáže o 20–30 let zabít dříve. Nejhůře jsou na tom děti, protože dokáží zachytit nejvíce nečistot, které se jim ukládají v těle. V padesáti letech už má člověk v sobě 2–3 kg usazenin. To je to kornatění tepen, mozku…
Ano, umřít musím, ale PROČ o 20–30 let dříve a nemocný? Naše tělo určitě minerály potřebuje, ale ne ty, co přijímáme ve vodě, neboť jsou v anorganickém stavu a ty náš organismus zpracovat neumí. Člověk dokáže využít minerály jen ze stravy. (Lázeňské minerální vody jsou léčivé z naprosto jiných důvodů – než se dostanou na povrch, projdou minerálním podložím, které je energicky obohatí – a to je to, co léčí…)
Kvalita vody se rapidně zhoršuje, dříve nebyla v takové míře chemizace zemědělství, automobilový průmysl, takové množství továren, kyselé deště atd. Chlór je jednou
z nejhorších látek, které můžeme tělu dát. Dokáže sice zabít každou živou buňku, ale bohužel dokáže zabít i naši mikroflóru a nejen to. Málokdo ví, že se do většiny balených vod přidává i chlór, a to dokonce i do kojeneckých. Navíc voda by se měla skladovat v temnu a chladu, jinak se po dvou dnech kazí. A je jedno, jestli to je limonáda či obyčejná voda.
VLIV OBALU NA KVALITU LÁHVE. Nejčastěji se používají materiály na bázi polyethylentereftalátu (PET), jehož běžnou složkou je acetaldehyd. PET lahve se plní při 90 stupních Celsia pod tlakem 10 atmosfér. V tu chvíli se do vody tyto i další látky uvolňují.
VLASTNÍ ZDROJE – STUDNY. Bohužel jsou u nás studniční vody znečištěny až z 98 % hlavně dusičnany a bakteriemi. A po každém dešti je voda jiná.
Kvalita upravované vody z vodáren obsahuje tyto prvky: • Chlór – je pro člověka něco jako jed na krysy. • Olovo – je veřejným tajemstvím, že vodovodní řády na mnoha místech ČR jsou z olova. Olovo způsobuje zhoršení sluchu, vysoký krevní tlak, žaludeční těžkosti, alergie… • Azbest – je karcinogenní… • Mangan – poškozuje slinivku a usazuje se v ledvinách a játrech.
Co všechno způsobuje chlór? Američtí výzkumníci nedávno zjistili, že pití chlorované vody se podepisuje na zvýšeném počtu potratů a zvýšeném počtu novorozenců s rozštěpeným horním patrem. Jsou důkazy o vyšším výskytu rakoviny, např. hrtanu, prsu, Hodkinsonovy nemoci u lidí, kteří pijí povrchovou chlorovanou vodu. Chlór zapříčiňuje i vznik aterosklerózy, infarktu myokardu a mozkových příhod.
Co dokáže čistá voda? Čistá voda dokáže pomoci lidem od mnoha nemocí a bolestí. Dokáže zlepšit zrak, sluch, snížit hladinu cukru v krvi, zlikvidovat tuky uložené v těle, zlikvidovat různé záněty a plísně, odstranit bolesti hlavy, snížit riziko lámavosti kostí, snížit kazivost zubů, odstranit poruchy spánku a prodloužit váš život o 20–30 let. Za většinu našich potíží mohou usazené minerály společně s cholesterolem. Čistá voda je nejlepším rozpouštědlem na světě. Je obecně známo, že čím je člověk starší, tím rychleji se projevují změny k lepšímu. Vypít bychom měli nejméně 2 litry vody denně.
Jaké se nám nabízí řešení? Obstarat si kvalitní filtr a včas ho vyměňovat… Nejlepší jsou filtry s reverzní osmózou, které vodu vyčistí z 95 %! Čistá voda s nízkou hladinou minerálů je pro naše zdraví více než prospěšná.image_2 Autor:
Důvod proč redakce

Nebol nájdený žiaden obsah