IBALGIN

image_33

Hlava vás při ní bolí, protože se vaše šedá kůra mozková smrskla. Mozek je totiž tvořen ze 75% vodou a ta se alkoholem odplavila. Proto máte v puse jako v polepšovně, hlava třeští a studená sklenka vody je hned po klíčích, mobilu a peněžence to, co ráno po propařené noci vyhledáváte. Ale pokud si tou svěží vodou hned zapíjíte prášek proti bolesti, měli byste něco lécích na bolest vědět.

  Když nahlédnete do svého batohu či kabelky, možná tam objevíte mimo ztracených žvýkaček a zmuchlaných účtenek také platíčko s jedním z nejoblíbenějších volně prodejných léků – Ibalgin.

  Lidé ho používají na bolest hlavy, břicha, po operacích na zmírnění bolesti nebo na menstruační bolesti. Kolikrát vám ho doporučí třeba i zubař po svém drastickém výkonu, kdy vám navrtal půl čelisti. Ibalgin tedy vypadá jako neškodný prášek, který prostě zapijete a bolest zmizí.

  Dřív ale než znovu svého malého růžového přítele vyloupnete z jeho chlívečku, ráda bych vás informovala, co vám kromě útlumu bolesti může způsobit.

  Při pravidelném a hlavně častém užívání se vám vytvoří žaludeční vředy, jelikož máte z vysokého přijmu prášků zničenou žaludeční sliznici. V pořádku nezůstanou ani vaše střeva. Poničí se střevní prostředí, což způsobuje chronické záněty střev – Crohnovu chorobu. Při ní vás budou provázet průjmy, nesnesitelné křeče nebo i abscesy, které jsou nutné operovat.

  Neměl by se užívat při kocovině, protože míchat zbytkový alkohol s chemií může mít za následek zvracení se stopami krve. Také při bolestech břicha zvažte, zda by to nemohlo být slepé střevo, které se zanítilo. To potřebuje operaci a ne růžový prášek proti bolesti. Místo použití při menstruaci zvažte alternativy. Třeba teplý suchý obklad na břicho, bylinkový čaj (heřmánkový, měsíčkový) nebo 4-10 minut svícení Bioptronem od Zepteru.

   Ibalgin tedy používejte jen velice zřídka jako poslední záchranu. Pamatujte, že bolest je přirozenou součástí vašeho těla a že vás varuje před nebezpečím, které by vám mohlo ublížit. Je to přirozený proces, do kterého byste neměli zasahovat zbytečnou chemií.image_2 Autor:
Důvod proč redakce

Nebol nájdený žiaden obsah