Co ženy nechtějí

image_38

Víte proč muži nemají celulitidu? Protože je hnusná!

  Ano, je to velká nespravedlnost, ale muži na to netrpí tolik jako něžné pohlaví. Ale můžou ji mít jak tlustí tak hubení.

  Způsobuje ji zvětšení podkožní tukových buněk, které se vyboulí na kůži a vytvoří dolíčky. Pro ty dolíčky se celulitidě také říká pomerančová kůže.

  Jenže ženy chtějí být krásné a nechtějí připomínat nějaké citrusy. Jak tedy bojovat?

  První zásadou je prevence vzniku. Jezte zdravě, pijte doporučenou denní dávku vody (2-3 l) a cvičte. Pomáhá otužovaní – střídání teplé a studené vody ve sprše. I sauny mohou pomoci, protože ovlivňují krevní a lymfatický systém. Pak ale musí následovat studená sprcha, což nevím jak pro vás, ale pro mě je přímo vražedná a zažívám pokaždé malý infarkt.

  Jenže když už hledáme něco o celulitidě, tak ji většinou máme a poučky o prevenci nám moc radost neudělají.

  Když už ji máte, dodržujte prevenci, aby se to ještě nezhoršilo nebo nerozšířilo. Pak vám poradím si koupit v drogerii hrubou rukavici nebo masážní kartáč na celulitidu. Já osobně mám kartáč s tlustými dřevěnými hřeby. Kupte si krém na celulitidu určený nebo oblíbené pleťové mléko. Večer před spaním si vyhraňte 10 min. na boj proti tomu pomerančovému prokletí a masírujte si pomocí kartáče a krému postižená místa – obvykle stehna a zadeček. Pohyby provádějte krouživé nebo do osmičky.

  Pokud se nechcete mastit krémem, můžete použít ve sprše sprchový gel a masírovat se kartáčem pod sprchou.

  Jisté zlepšení přináší i kávová sedlina. Vezměte si spařenou vystydlou sedlinu do dlaně a přejíždějte si po celulitidě. Je to ale velice špinavá procedura, tak se radši zavřete do sprchového koutu.

  Jestliže vám to nestačí, omrkněte masážní salony. Některé poskytují masáže na celulitidu, které jsou také velice účinné, ale trochu bolestivé. Ale znáte to, pro krásu se musí trpět.image_2 Autor:
Důvod proč redakce